ВІДБУЛОСЯ ПІДПИСАННЯ ДОГОВОРУ ПРО СПІВПРАЦЮ МІЖ ПРОЕКТОМ «ҐЕНДЕРНЕ БЮДЖЕТУВАННЯ В УКРАЇНІ», ПРЕДСТАВНИЦТВОМ ФОНДУ ІМЕНІ ФРІДРІХА ЕБЕРТА В УКРАЇНІ ТА НАЦІОНАЛЬНИМ АГЕНТСТВОМ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

20 березня 2019 року в Національному агентстві України з питань державної служби (НАДС) відбулося підписання Договору про співпрацю між Проектом «Ґендерне бюджетування в Україні», що здійснюється за фінансової підтримки Швеції, Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Національним агентством України з питань державної служби, що сприятиме посиленню взаємовигідного партнерства вищезгаданих інституцій у сфері підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування щодо політики ґендерної рівності та ґендерно орієнтованого бюджетування.

З метою забезпечення ефективного співробітництва Сторони, що уклали Договір, будуть співпрацювати у напрямку включення тематики ґендерної рівності та ґендерно орієнтованого бюджетування до навчальних програм системи підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування.

У вступному слові Голова НАДС Костянтин ВАЩЕНКО відзначив, що державна ґендерна політика в умовах європейського вектору розвитку України вимагає інтеграції ґендерного підходу в усі сфери державної, регіональної та місцевої політики, що, безсумнівно, забезпечить ефективну реалізацію реформи державного управління, місцевого самоврядування та децентралізації влади.

У свою чергу, Директор Регіонального представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі Юлія БЛЄСІУС підкреслила важливість взаємовигідного співробітництва між Фондом імені Фрідріха Еберта в Україні та НАДС, яке виступає флагманом професійного навчання державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування, а також Проектом «Ґендерне бюджетування в Україні», який дозволяє імплементувати ініціативу забезпечення гендерного паритету у системі державного управління.

Керівниця Проекту «Ґендерне бюджетування в Україні» Майя БОСНИЧ зазначила, що запорукою ефективного співробітництва між проектами міжнародної технічної допомоги та органами державної влади щодо політики ґендерної рівності та ґендерно орієнтованого бюджетування є розроблення дієвих тренінгових програм та забезпечення сталості отриманих результатів.

Після вітальних слів відбулося урочисте підписання Договору про співпрацю, яке завершилося спільними побажаннями вдалої плідної співпраці.

У церемонії взяли участь представники НАДС, Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Української школи урядування, Проекту «Ґендерне бюджетування в Україні», Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

 

Довідково:

Мета Проекту «Ґендерне бюджетування в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Швеції консорціумом, що складається з “NIRAS Indevelop” та “Corporate and Public Management Consulting Group” (CPM), полягає у сприянні підвищенню економічної ефективності бюджетних видатків в Україні через врахування потреб жінок та чоловіків, які належать до різних вікових і соціальних груп.

Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні є найбільшим і найстарішим політичним фондом Федеративної Республіки Німеччина. Фонд поділяє цінності соціальної демократії і бере активну участь у поширенні політики свободи, солідарності та соціальної справедливості в усьому світі.

Діяльність Фонду концентрується у сферах, які мають втілювати цінності соціальної демократії в український суспільно-політичний контекст, зокрема, у сфері ґендерної рівності.

Актуально? Розкажіть друзям!