Відбувся «РІШЕЛЬЄ-ФОРУМ: ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ДЛЯ НОВОЇ ЕРИ»: КИЇВ/ОДЕСА/ЛЬВІВ/ДНІПРО

 25 вересня 2020 року відбувся «РІШЕЛЬЄ-ФОРУМ: ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ДЛЯ НОВОЇ ЕРИ», який більше 10 років поспіль є одним із головних майданчиків для міжнародного діалогу та пошуку ефективних інноваційних рішень у сфері державного управління та державної служби, направлених на якісні результативні зміни у контексті нинішніх викликів.

Відкриваючи захід, Голова НАДС Наталія Алюшина наголосила, що в сучасних умовах невизначеності та світової кризи виникає необхідність у впровадженні нових технологічних рішень у сфері державного управління та державної служби, направлених на якісні зміни. Коронавірусна інфекція вплинула на систему державної служби, яка отримала серйозний виклик і потребує нових підходів, зокрема в питаннях добору, проведення конкурсів, організації віддаленої роботи тощо. Тому саме «РІШЕЛЬЄ-ФОРУМ: ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ДЛЯ НОВОЇ ЕРИ» має стати ідеальною платформою для офіційного і неформального обміну досвідом, обговорення викликів і тенденцій, поширення ідей, кращих практик у сфері державного управління та державної служби.

Із вітальним словом до учасників заходу звернулися: Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, заступник Міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції Валерія Іонан, Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема, які відзначили, що в умовах невизначеності важливим є об’єднання зусиль міжнародної спільноти з метою наповнення новим змістом діяльності державних службовців, принципи роботи яких повинні передбачати поінформованість і відповідальність, швидкість реагування, залученість до процесів тощо.

Учасників «РІШЕЛЬЄ-ФОРУМ: ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ДЛЯ НОВОЇ ЕРИ» привітали: Керівник Програм співробітництва щодо належного урядування та верховенства права Представництва ЄС в УкраїніКсав’єр Камю; Координатор проектів ОБСЄ в Україні Генрік Вілладсен; Керівник проєкту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії, Директор Представництва Фонду Ганса Зайделя в м. Києві Даніель Зайберлінг; Заступник Голови Бюро державної служби Грузії Мая Двалішвілі.

Голова Програми SIGMA Ґрегор Вірант презентував сучасні та міжнародні тренди розвитку інституту державної служби під час та після COVID-19.

Радник Відділу з політичних, економічних та культурних питань Посольства Королівства Швеції в Україні Катя Салсбек та Голова офісу ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова у вітальних промовах зазначили, що у сучасних умовах особливого значення набуває інтеграція принципів прав людини, недискримінації та гендерної рівності в державну службу.

Досвідом своїх країн щодо реагування на сучасні виклики у сфері державної служби поділилися Голова Наглядової ради Астанинського Хабу в сфері державної служби (Республіка Казахстан) Аліхан Байменов та Заступник Голови Державного екзаменаційного центру Азербайджанської РеспублікиБахрам Халілов.

По закінченні пленарного засідання учасники «РІШЕЛЬЄ-ФОРУМ: ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ДЛЯ НОВОЇ ЕРИ» продовжили роботу у секціях:

-                   «HR як центр інновацій на державній службі», під час якої обговорювалися питання впровадження прозорої класифікації посад та запровадження системи грейдів (каталог типових посад, схема посадових окладів на основі цінності посади) державної служби; створення та впровадження ефективної системи оцінки результативності службової діяльності державних службовців; дотримання принципу забезпечення рівних прав та можливостей і зменшення ґендерного дисбалансу на державній службі; формування організаційної культури на державній службі.

-                   «Персоналізація розвитку та утримання талантів на державній службі». Серед питань, запропонованих до обговорення, були наступні: дистанційне навчання в системі підвищення кваліфікації державних службовців; розвиток культури самонавчання державних службовців; єдиний державний кваліфікаційний іспит для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» як інструмент перевірки та моніторингу якості вищої освіти; запровадження моніторингу якості підвищення кваліфікації та освітньої діяльності у закладах освіти з метою діагностики стану системи підвищення кваліфікації державних службовців.

-                   «Цифрові технологічні рішення як каталізатори змін». У рамках роботи секції було обговорено питання: цифрової культури як ключової цінності нової державної служби; побудови цифрових організацій як виклик традиційним принципам управління установою; цифрових комунікацій в державному управлінні в умовах розвитку відкритого інформаційного суспільства; HR-діджитал трансформації на державній службі (HRMIS).

-                   «Відкритість та транспарентність державної служби». Учасники секційного засідання розглянули питання щодо сучасних вимог суспільства до діяльності органів державної влади; формування інформаційної прозорості та відкритості державної служби; інструменти підвищення авторитету державної служби та зміцнення довіри громадян до державних службовців; використання органами державної влади сучасних інструментів та процедур залучення та отримання зворотного зв’язку від громадян.

Участь у «РІШЕЛЬЄ-ФОРУМ: ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ДЛЯ НОВОЇ ЕРИ» взяли представники Офісу Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, інших органів державної влади, закладів вищої освіти, експерти з питань управління людськими ресурсами з країн-членів ЄС, ОЕСР, країн ініціативи ЄС «Східне партнерство», міжнародних програм та проєктів міжнародної технічної допомоги.

 

Довідково: Рішельєвські академічні читання започатковані розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2009 року № 1765-р з метою системного діалогу влади, науковців та громадськості щодо нагальних питань реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.

У 2020 році «РІШЕЛЬЄ-ФОРУМ: ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ДЛЯ НОВОЇ ЕРИ» організовано Національним агентством України з питань державної служби, Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Національною академією державного управління при Президентові України, Одеським, Львівським та Дніпропетровським регіональними інститутами державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за участі та сприяння проекту ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR), Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO), Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні, ООН Жінки в Україні, Центру з питань доброчесності в оборонному секторі (CIDS) та Координатору проектів ОБСЄ в Україні.

Інформаційним партнером заходу виступили Українське національне інформаційне агентство «УКРІНФОРМ» та журнал «Держслужбовець».

 

 

 

 

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини