Відбулось розширене засідання Координаційної групи з питань реалізації Програми Україна-НАТО з професійного розвитку цивільного персоналу сектору безпеки і оборони

08 грудня 2015 року в Національному агентстві України з питань державної служби відбулось розширене засідання Координаційної групи з питань реалізації Програми Україна-НАТО з професійного розвитку цивільного персоналу сектору безпеки і оборони (далі - Програма).

Метою зазначеного засідання було схвалення звіту про реалізацію Плану заходів Програми у 2015 році, обговорення проекту Плану заходів Програми на 2016 рік та питання впровадження Курсу з питань оборони і безпеки для керівного складу органів державної влади України (далі - Курс).

Голова Нацдержслужби Костянтин Ващенко привітав учасників засідання, підкреслив важливість взаємовигідного партнерства Нацдержслужби з Програмою і зазначив, що в рамках виконання Річної національної програми співробітництва Україна - НАТО на 2015 рік, затвердженої Указом Президента України від 23 квітня 2015 року № 238/ 2015 було проведено ряд комунікативних заходів спрямованих на підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з мовної підготовки, європейської інтеграції та євроатлантичного співробітництва, а також з питань антикорупційного законодавства.

У вступному слові заступник директора Офісу зв’язку НАТО в Україні Анн-Крістін Б’єрген підкреслила готовність сприяти подальшій реалізації Програми в Україні. Керівник Програми Ове Уруп-Медсен представив результати впровадження Програми у ІV кварталі 2015 року, визначив основні проблемні питання та можливі шляхи їх вирішення, що сприятиме ефективній реалізації Програми у майбутньому та впровадженню сталих реформ сектору безпеки і оборони. Разом з тим, було представлено проект Плану заходів з реалізації Програми на 2016 рік, розробленого на основі пропозицій, отриманих від органів державної влади, вищих навчальних закладів та наукових установ, залучених до реалізації Програми.

Під час розгляду питання підготовки до впровадження Курсу в рамках Програми, директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Марина Канавець окреслила основні заходи та кроки, здійснені в рамках його впровадження.

За результатами робочого засідання учасниками були досягнуті домовленості щодо затвердження концепції Курсу.

Крім того, в рамках розширеного засідання Координаційної групи з питань реалізації Програми відбулась робоча зустріч з керівником Естонського Національного курсу з питань оборони Мадіс Мікко. Метою зустрічі було  обговорення концепції Курсу з питань оборони і безпеки для керівного складу органів державної влади України. Під час зустрічі був представлений досвід Естонії в організації Курсу, де  пан Мікко висловив зацікавленість у сприянні впровадження Курсу в Україні та готовність у подальшій співпраці.

У заходах взяли участь представники Офісу зв’язку НАТО в Україні, Адміністрації Президента України, Міністерства оборони України, Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України, Національної гвардії України, Національного інституту стратегічних досліджень, Національної академії державного управління при Президентові України, Школи вищого корпусу державної служби та вищих навчальних закладів.

Від Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу у заході взяли участь начальник експертно-аналітичного відділу Іван Рощин, завідувач сектору проектів міжнародного співробітництва Інна Бєлобратова, головний консультант сектору проектів у сфері адміністративної реформи, SIGMA та СІВ відділу управління проектами Вікторія Назаренко.

Довідково:

Програма Україна-НАТО з професійного розвитку цивільного персоналу сектору безпеки і оборони була започаткована у жовтні 2005 року під час Консультацій Україна–НАТО високого рівня (м. Вільнюс, Литва). Програма передбачає не лише практичну підготовку фахівців, але й конкретні фінансові внески з боку країн-членів Альянсу. Відповідно до рішення шостого засідання Комісії з питань партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору Нацдержслужбу визначено національним координатором та основним виконавцем заходів з виконання Програми.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини