У приміщенні КНУ імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл «Державна служба України в діалектиці суспільних трансформацій»

31 травня 2018 року у приміщенні Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл «Державна служба України в діалектиці суспільних трансформацій», приурочений до 100-річчя ухвалення Радою Міністрів Української Держави та затвердження Гетьманом Павлом Скоропадським Закону «Про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській Державі».

Круглий стіл організовано Національним агентством України з питань державної служби, Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу спільно з філософським факультетом та кафедрою державного управління КНУ імені Тараса Шевченка в рамках виконання плану заходів з підготовки та відзначення 100-річчя запровадження державної служби, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року № 298-р.

Відкриваючи круглий стіл, у своїй вступній промові ректор КНУ імені Тараса Шевченка Леонід ГУБЕРСЬКИЙ звернув увагу присутніх на тому, що підготовка кадрів для сфери державного управління є актуальним завданням сьогодення.

Адже від професіоналізму, прозорості дій державних службовців залежить ступінь задоволення законних інтересів громадян, авторитет держави, сталий розвиток країни та її конкурентоспроможність на міжнародній арені.

Тому нарощування потенціалу закладів вищої освіти та розвиток напряму підготовки «Публічне управління та адміністрування» відповідно до сучасних умов і потреб є дуже важливим.

У свою чергу, Міністр Кабінету Міністрів Олександр САЄНКО зазначив, що однією із умов подальшого розвитку України та її успішної євроінтеграції є реформа державної служби. Адже вона надає можливість реалізувати всі інші реформи у сфері державного управління. Ця реформа – пріоритет для Уряду України та її основна мета – побудувати ефективну систему державної служби, яка дозволить залучати найкращих фахівців і відкриє шлях для професійного та кар’єрного зростання талановитим кадрам, які вже працюють у сфері державного управління.

Для належного та ефективного впровадження реформи державного управління та державної служби важливим є залучення наукового потенціалу та врахування українських адміністративних традицій. Використання історичного досвіду та наукової підтримки має створити синергію реформи державного управління та державної служби.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій ВЛАСЕНКО зауважив, що ефективна державна служба – це традиції, досвід, професіоналізм та державницьке розуміння завдань та обов’язків, сфери діяльності.

Аналіз практики впровадження Закону України «Про державну службу», який набув чинності 1 травня 2016 року, показав що до Закону необхідно внести зміни, в тому числі в частині професійного навчання державних службовців та забезпечення сталості проходження державної служби з метою створення умов для побудови професійної кар’єри на державній службі.

Водночас Голова НАДС Костянтин ВАЩЕНКО наголосив на важливості історичного аспекту у розвитку державотворення. Запорукою нашого майбутнього є досвід, традиції та цінності. Тому належно оцінивши розвиток української державності у XX сторіччі, ми не лише уникнемо помилок, а й зможемо досягти успіху у розбудові незалежної України та впровадженні реформи державного управління і державної служби.

Іншим ключовим джерелом успіху впровадження реформи державного управління та державної служби є забезпечення взаємодії влади та громади. Адже найкращі результати на шляху прогресивного суспільного розвитку можуть бути досягнуті при реалізації партнерства між владою і суспільством.

У рамках круглого столу учасники заходу обговорили історичні аспекти становлення та розвитку історії державної служби України та її сучасний стан реформування в контексті європейської інтеграції.

Крім того, в рамках заходу було представлено експозицію «100-річчя державної служби України», де відображено основні етапи розвитку професійної державної служби європейського зразка.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини