Комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоханнес Хан підсумував результати використання інструментів Twinning і TAIEX у 2017 році

У своїй доповіді Єврокомісар наголосив, що у 2017 році інструменти інституціональної розбудови Twinning і TAIEX були визнані як одні з найефективніших інструментів підтримки політики країн-сусідів ЄС. Обидва інструменти підтвердили свою повноцінну спроможність не тільки в наданні технічної підтримки, але також у сприянні здійснення політики змін та забезпечення стабільності, безпеки і розвитку країн-сусідів. Понад 1120 заходів TAIEX та 238 проектів Twinning, що реалізовувались у 2017 році, допомогли нашим країнам-партнерам у посиленні власної інституційної спроможності, досягненні вищого ступеня демократії та реалізації прав людини, сприянні побудови більш конкурентоспроможної та інноваційної економіки, а також формуванні активного громадянського суспільства.

2017 рік також запам’ятався надважливою реформою інструменту Twinning. Цей інструмент, якому на початку 2018 року виповнилося 20 років, дає змогу сфокусуватися на підтримці реалізації пріоритетів ЄС в сусідніх регіонах шляхом посилення інформаційної кампанії щодо можливостей використання інструменту Twinning та підвищення ефективності комунікаційної складової інструменту.

Підтримка державних органів в їх щоденних намаганнях створити кращі умови для життя громадян вважається одним з найефективніших шляхів допомоги країнам-сусідам ЄС у подоланні викликів сьогодення.

Принцип «рівний-рівному», що є характерним для інструментів Twinning і TAIEX спрямований на досягнення обов’язкових результатів шляхом здійснення обміну досвідом між представниками секторів органів державної влади ЄС та країни-бенефіціара. Завершений наприкінці 2017 року проект Twinning «Допомога в застосуванні СФС (санітарних і фітосанітарних) заходів у рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом» для Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, що реалізовувався за підтримки Державної продовольчо-ветеринарної служби  Литовської Республіки сприяв виконанню зобов'язань України в рамках реалізації Угоди про асоціацію з ЄС.

«Завдяки підтримці наших колег з Литви, в рамках проекту Twinning було розроблено 55 нормативно-правових актів у сфері здоров'я та добробуту тварин, їх транспортування та забою, категоризації і використання тваринних побічних продуктів, 11 з яких передбачені розділом IV «Торгівля і питання, пов'язані з торгівлею» Угоди про асоціацію з ЄС. Українські фахівці в лабораторіях також вдосконалили свої навички у виявленні залишків у продовольчих товарах тваринного походження, тим самим посилюючи спроможність до подальшого забезпечення якості харчових продуктів, а також готуючись до акредитації цих лабораторій», - стверджує Олена Курята, представник Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Використання інструменту Twinning

Станом на кінець 2017 року кількість проектів, що знаходяться на стадії реалізації в країнах, що співпрацюють в рамках Європейської політики сусідства (ENI) та Інструменту передвступної допомоги (IPA) становить 238 та охоплюють наступні сфери:

 • юстиція та внутрішні справи - 23 %
 • торгівля і промисловість -  17 %
 • державне управління - 10 %
 • освіта - 10 %
 • здоров'я - 8%
 • енергетика та навколишнє середовище - 6 %
 • інше -  5 %

Використання інструменту TAIEX

Упродовж 2017 року заходи TAIEX проводились у таких сферах:

 • юстиція та внутрішні справи - 27 %
 • внутрішній ринок - 23 %
 • сільське господарство та безпека харчових продуктів - 17 %
 • навколишнє середовище, телекомунікації та транспорт - 15 %
 • інше - 18 %

Форми заходів:

 • експертні місії - 45 %
 • навчальні візити - 27 %
 • семінари - 24 %
 • інші дистанційні форми заходів - 4 %

Загалом в рамках інструменту TAIEX було проведено 1125 заходів за участі 2624 експертів. Крім того, було залучено 21 199 учасників, з них 99.8 % оцінили роботу експертів як «добре» або «відмінно».

Після високого рівня активності органів державної влади України у залученні та використанні інструменту TAIEX, що припадав на 2015-2016 роки, в Україні спостерігається помірне зниження рівня залучення допомоги в рамках TAIEX. Попри цей факт Україна залишає за собою лідуючу позицію в регіоні.

«Я переконаний, що завдяки вашій постійній підтримці та заінтересованості, за допомогою інструментів TAIEX та Twinning наші країни-партнери зможуть досягти більших результатів у 2018 році, тим самим посилюючи співпрацю з ЄС», - заявив Йоханнес Хан.

Актуально? Розкажіть друзям!

Підписатися на новини